Ojciec Mateusz 32: Pieskie życie (420)
Występują: | Artur Żmijewski, Piotr Polk, Kinga Preis, Michał Piela |
---|---|
Reżyseria: | Artur Żmijewski |
W skrócie: | Restaurator Bartosz traci klientów po akcie wandalizmu w lokalu. Tymczasem u konkurenta dochodzi do zatrucia generała, którego Możejko zaprosił na kolację. Wkrótce Bartosz zostaje znaleziony martwy. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
piątek, 19 września za 3 dni |
6:05 | TVP Kobieta (z napisami) |
Opis
Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.
W tym odcinku
Bartosz Mazurek prowadzi restaurację Wietnamski Raj, specjalizującą się w kuchni azjatyckiej. Pewnego dnia na szybie jego lokalu pojawia się napis "Śmierć trucicielom". Bartosz podejrzewa, że za tym aktem wandalizmu stoi Grzegorz Jamrozy, który niedawno otworzył konkurencyjną jadłodajnię o nazwie Sando. Tymczasem na plebanię przybywa kuzynka Natalii. Róża i Mateusz udają się razem do Wietnamskiego Raju, który po ostatnim incydencie stracił klientów. Właściciel obawia się bankructwa i oskarża konkurenta o próbę zniszczenia jego biznesu. Możejko zaś zaprasza do Sando generała, mając nadzieję na nawiązanie z nim dobrej relacji po problemach, jakie sandomierscy policjanci mieli z poprzednim zwierzchnikiem - Morusem. Kolacja kończy się niepowodzeniem, gdy generał poważnie truje się potrawką z królika i trafia do szpitala. Okazuje się, że nie jest jedyną ofiarą zatrucia w tym lokalu. Następnego dnia żona Bartosza zgłasza jego zaginięcie. Wkrótce mężczyzna zostaje znaleziony martwy.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Artur Żmijewski
jako ksiądz Mateusz Żmigrodzki -
Piotr Polk
jako młodszy inspektor Orest Możejko -
Kinga Preis
jako Natalia Borowik -
Michał Piela
jako aspirant sztabowy Mieczysław Nocul -
Mikołaj Roznerski
jako ksiądz Walery -
Bartłomiej Firlet
jako aspirant Antoni Dziubak -
Aleksandra Górska
jako babcia Lucyna Wielicka -
Edyta Olszówka
jako aspirant Ewa Kobylicka -
Rafał Cieszyński
jako policjant Przemysław Gibalski -
Jędrzej Taranek
jako policjant Jędrzej Paruzel -
Artur Pontek
jako policjant Marian Marczak -
Ewa Konstancja Bułhak
jako Barbara Halina Nocul -
Eryk Lubos
jako Waldek Grzelak "Pluskwa" -
Sławomir Orzechowski
jako biskup -
Piotr Kozłowski
jako ksiądz Jacek Kolanko -
Katarzyna Burakowska
jako Emilka Kozłowska -
Redbad Klynstra-Komarnicki
jako nadkomisarz Aleksander Morus -
Kamil Szklany
jako policjant Bolek Śmiały -
Sławomir Pacek
jako Remigiusz "Pączek"
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Artur Żmijewski reżyseria
Zobacz także
- Ojciec Mateusz 32: Medium (413) - serial kryminalny - noc pon./wt., 15 na 16 września 5:05
- Ojciec Mateusz 32: Polska czupakabra (414) - serial kryminalny - dziś, 16 września 6:05
- Jaś Fasola 5: Pieskie życie (3) - serial animowany - dziś, 16 września 17:35 i 2 późniejsze emisje
- Ojciec Mateusz 32: Zaraza (415) - serial kryminalny - noc wt./śr., 16 na 17 września 5:05
- Ojciec Mateusz 32: Rycerz na białym koniu (416) - serial kryminalny - środa, 17 września 6:05
- Ojciec Mateusz 32: Zagorzały czytelnik (417) - serial kryminalny - noc śr./czw., 17 na 18 września 5:05
- Ojciec Mateusz 32: Pocztówka z przeszłości (418) - serial kryminalny - czwartek, 18 września 6:05
- Ojciec Mateusz 32: Słodki drań (419) - serial kryminalny - noc czw./pt., 18 na 19 września 5:05
- Taffy 2: Pieskie życie (140) - serial animowany - noc niedz./pon., 21 na 22 września 1:20
- Niezwykły dr Pol: Pieskie życie (3) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 24 na 25 września 0:00