x
Ojciec Mateusz 29: Nowy dom (369)

Ojciec Mateusz 29: Nowy dom (369)

serial kryminalny Polska 2023   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Piotr Polk, Michał Piela, Mikołaj Roznerski
Reżyseria:Radosław Dunaszewski
W skrócie:Ksiądz Tomasz obiecuje pomóc w naprawie instalacji elektrycznej na plebanii. Znajduje porażonego prądem i obrabowanego robotnika. Mateusz (Artur Żmijewski) bada sprawę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Ksiądz ogląda wnętrza nowej plebanii. Niestety nie działa prąd i trzeba wezwać ekipę specjalistów. Tymczasem Mateusz i Natalia chwilowo nie mają gdzie mieszkać. Dziwnym zbiegiem okoliczności na posterunku również dochodzi do awarii instalacji elektrycznej. Jednocześnie w internecie pojawia się filmik byłego więźnia, Bebzona (Witold Oleksiuk), w którym przestępca tłumaczy, jak zrobić śmiertelnie niebezpieczny żart pod tytułem "jak porazić kogoś prądem". Ponieważ prace posuwają się powoli, a na plebanii nie ma też wody, proboszcz i jego gospodyni rozpaczliwie szukają miejsca na nocleg. Sytuację dodatkowo komplikuje zaangażowanie księdza Jacka i księdza Tomasza, który twierdzi, że zna się na budowlance i może pomóc w naprawach. Drugi z duchownych znajduje nad ranem porażonego prądem i obrabowanego robotnika. Staje się głównym podejrzanym i trafia do aresztu. Mateusz, przekonany o jego niewinności, szuka prawdziwego sprawcy. Nie jest to łatwe, ponieważ sekretarz biskupa tylko czeka na jego potknięcie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także