x
Ojciec Mateusz 29: Amnezja (370)

Ojciec Mateusz 29: Amnezja (370)

serial kryminalny Polska 2023   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Piotr Polk, Sebastian Oberc, Michał Piela
Reżyseria:Radosław Dunaszewski
W skrócie:Dochodzi do napadu na bank. Sprawcy mają wypadek. Gdy do kościoła wpada ranny mężczyzna, Mateusz mu pomaga. Wkrótce Natalia (Kinga Preis) zostaje porwana.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 22 lutego
dziś
17:25 TVP HD (z napisami)
niedziela, 25 lutego
za 3 dni
19:05 TVP HD (z napisami)
wtorek, 27 lutego
za 5 dni
9:00 TVP HD
sobota, 2 marca
za 9 dni
16:30 TVP Kobieta

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W Sandomierzu dochodzi do zuchwałego napadu na bank. Złodzieje noszą maski i są przebrani w sutanny. W czasie ucieczki z gotówką mają wypadek. Policja przeszukuje las, ale znajduje tylko rozbity samochód i porzucone maski. Niebawem do kościoła wpada ranny mężczyzna, który nie pamięta, kim jest. Ks. Mateusz udziela mu pomocy. Orientuje się, że może to być świadek wypadku i ucieczki bandytów. Obława na rabusiów trwa, tymczasem ktoś z ukrycia obserwuje plebanię i jej tajemniczego gościa. Pomimo starań nieznajomy nie odzyskuje pamięci. Dopiero Natalia pomaga mu przywrócić wspomnienia. W tym momencie sprawy przybierają niebezpieczny obrót. Gospodyni księdza zostaje porwana. Poznaje tożsamość przestępców, co może się dla niej skończyć tragicznie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także