x
Ojciec Mateusz 20: Bez hamulców (262)

Ojciec Mateusz 20: Bez hamulców (262)

serial kryminalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Anna Mrozowska, Piotr Polk
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Anna zwierza się Mateuszowi, że matka nie może jej darować porzucenia kariery naukowej. Duchowny udaje się do starszej kobiety, by z nią porozmawiać o relacji z córką. Staje się świadkiem wypadku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jubileuszowa seria cieszącego się wielką popularnością serialu kryminalnego. Na dowodzonych przez Możejkę (Piotr Polk) policjantów z Sandomierza, m.in. Nocula (Michał Piela), czekają nowe wyzwania i trudne śledztwa. Jak zawsze będzie im w nich pomagał obdarzony zmysłem detektywistycznym i cechujący się doskonałą znajomością ludzkiej psychiki ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski). Razem będą się m.in. starali udowodnić sędziemu piłkarskiemu (Rafał Rutkowski), że sprzedaje mecze, będą szukali osoby odpowiedzialnej za kradzieże, których ofiarą pada pani Florczakowa (Marta Maj), a także zaginionej córki Heleny Michalak (Sławomira Łozińska). W nowej serii jeszcze ważniejszą rolę będzie odgrywała Natalia (Kinga Preis). Gospodyni księdza stanie się wielką fanką powieści kryminalnych. Pod ich wpływem wszędzie będzie się dopatrywać przestępstw.

W tym odcinku

Noculowie przejęci zbliżającym się terminem porodu Agaty, zapominają opłacić bieżące rachunki. Tymczasem ksiądz Mateusz razem z nauczycielką przyrody, Anną (Anna Mrozowska), i dziećmi puszczają łódeczki na Wiśle. Kobieta zwierza się duchownemu, że niegdyś była dobrze zapowiadającym się fizykiem. Choroba matki spowodowała, że zrezygnowała z kariery naukowej. Teraz krewna (Barbara Bursztynowicz) nie może jej tego darować. Kapłan udaje się do Romy, matki Anny, by przetłumaczyć jej, że dla dobra relacji z córką powinna zaakceptować jej decyzję. Gdy wychodzi z mieszkania kobiety staje się świadkiem tragicznego wypadku. W samochód Anny z impetem uderza tir. Ofiara tuż przed utratą przytomności wypowiada tajemnicze słowa: "To nie jego wina". Zrozpaczona Roma przeglądając rzeczy ciężko rannej córki, natrafia na jej medalion. Księdza Mateusza zaciekawia mężczyzna pozujący do zdjęcia z Anną. Szybko identyfikuje młodzieńca - to nastoletni Adam.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także