Ojciec Mateusz 17: Sarkofag (216)

Ojciec Mateusz 17: Sarkofag (216)

6.2/10
serial kryminalny Polska 2017   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk, Kinga Preis
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Do muzeum trafia sarkofag z XVIII w. Kustosz nie kryje zaskoczenia. Tymczasem zostają skradzione klejnoty. Policjanci zaczynają śledztwo. Wewnątrz grobowca znajdują zwłoki. Podejrzany jest dyrektor.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), pomaga zaprzyjaźnionemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Natalia i Mateusz oglądają bezcenną kolekcję w muzeum. Tymczasem pod budynek zostaje przetransportowany sarkofag pochodzący z XVIII w. Kustosz (Krzysztof Stelmaszyk) jest zaskoczony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia sprawy. Wkrótce strażnik (Ireneusz Kozioł) zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Kierowca ciężarówki (Jacek Ryś), tłumacząc się pomyłką, chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje jednak zgody. Policjanci zaglądają do sarkofagu i znajdują w nim zwłoki. Funkcjonariusze przesłuchują dyrektora muzeum.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)