Ojciec Mateusz 15: Uciekinier (187)

Ojciec Mateusz 15: Uciekinier (187)

serial kryminalny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Sławomir Grzymek, Michał Piela, Redbad Klijnstra
Reżyseria:Jakub Miszczak
W skrócie:Ścigany listem gończym recydywista Bieruń zostaje zatrzymany przez sandomierskich policjantów. Konwój przewożący kryminalistę do Kielc ma wypadek. Bieruń ucieka do lasu. Możejko zarządza obławę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Podczas rutynowego patrolu w Sandomierzu Wierzbicki i Paruzel zauważają w oknie willi, której właściciele niedawno wyjechali, włamywacza. Okazuje się, że kryminalista jest poszukiwanym listem gończym recydywistą, Bieruniem. Funkcjonariusze ruszają za nim w pościg. Przypadkowo obecni na miejscu Mateusz i Natalia pomagają im zatrzymać zbiega. Niedługo później po więźnia zgłasza się nowy naczelnik komendy wojewódzkiej, Aleksander Morus. W trakcie podróży do sądu w Kielcach konwój przewożący przestępcę ma wypadek. Bieruń pozostawia rannych policjantów na miejscu i ucieka do lasu. Możejko zarządza obławę. Wkrótce dociera do niego informacja, że w lesie może być jego syn, Dominik...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także