Ojciec Mateusz 13: Reportaż z domu (168)

Ojciec Mateusz 13: Reportaż z domu (168)

serial kryminalny Polska 2015   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk, Tamara Arciuch
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Policjanci badają sprawę napaści na Andrzeja Wolskiego. Podejrzanym jest jego przybrany syn, który niedawno wyszedł na przepustkę z poprawczaka. Funkcjonariusze przesłuchują jego dawnych znajomych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony talentem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W poprawczaku wyświetlane są filmy konkursowe o jego wychowankach. Nagrodę główną zwycięzcy wręczy reżyser Maciej Dejczer, któremu towarzyszy ksiądz Mateusz. Tymczasem jeden z podopiecznych, Michał Wolski, wychodzi na przepustkę. Odwiedza z kamerą ojczyma Andrzeja, którego filmuje w sklepie, a później w domu. Ma żal do niego, że wydał go policji. Później chłopak odwiedza dawnych kumpli, braci Czarka i Roberta Pawlickich. Po powrocie do domu zastaje nieprzytomnego Andrzeja. Później na miejscu zjawiają się policjanci, którzy zabezpieczają ślady. Gibalski przesłuchuje młodszego brata Michała, Tadka. Dowiaduje się o kłótni chłopaka z ojczymem. Tymczasem Robert pozwala ukryć się Wolskiemu na pewien czas w pustostanie. Tam znajduje on sportową torbę, a w niej pieniądze i kamerę, którą wcześniej zostawił w domu rodzica. Jego dziewczyna, Julka, namawia go, by zgłosił się na policję. Później rozmawia na temat ukochanego z Mateuszem. Tymczasem Możejko i jego podwładni przesłuchują Pawlickich.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)