Ojciec Mateusz 13: Portret psychologiczny (169)

Ojciec Mateusz 13: Portret psychologiczny (169)

serial kryminalny Polska 2015   od 12 lat
Występują:Maja Hirsch, Artur Żmijewski, Krzysztof Chodorowski, Michał Piela
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Policjanci szukają przestępcy, który odpowiada za serię napadów w Sandomierzu. Na komendzie zjawia się Bożena Dembińska. Kobieta ma pomóc w stworzeniu portretu psychologicznego bandyty.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony talentem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Tajemniczy mężczyzna napada na sklep spożywczy i księgarnię. Uciekając, niemal wpada pod koła samochodu nauczyciela Marka Karpiuka. Policjanci wiedzą, że mają do czynienia z bandytą, który od kilku miesięcy terroryzuje Sandomierz. Na komendzie zjawia się policyjna psycholog Bożena Dembińska, która ma pomóc w stworzeniu portretu psychologicznego przestępcy. Funkcjonariuszka stwierdza, że za ataki odpowiadają dwie osoby, poszukiwany rabuś i jego naśladowca. Jakiś czas później dochodzi do napadu na osiedlowy sklep. Sprzedawczyni obezwładnia gazem siedemnastoletniego Norberta. Chłopak zostaje zatrzymany. Podczas przesłuchania opowiada o militarnej pasji poszukiwacza wojennych skarbów, Pawła Karpiuka, brata Marka, z którym spotykał się m.in. na starej strzelnicy. Wkrótce policjanci wpadają na nowy trop.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)