Ojciec Mateusz 13: Ostatnie dni (173)

Ojciec Mateusz 13: Ostatnie dni (173)

serial kryminalny Polska 2015   od 12 lat
Występują:Cezary Morawski, Artur Żmijewski, Agnieszka Wagner, Michał Piela
Reżyseria:Jakub Miszczak
W skrócie:Policjanci otrzymują zawiadomienie o zwłokach kobiety, które znaleziono w wąwozie. Okazuje się, że zamordowaną jest Hanna Dolny. Możejko przesłuchuje jej córkę Agatę, a także siostrę Krystynę Dolny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obdarzony talentem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Policjanci otrzymują zawiadomienie o zwłokach kobiety, które znaleziono w wąwozie. Okazuje się, że zamordowaną jest Hanna Dolny. Możejko przesłuchuje jej córkę Agatę, a także profesor Krystynę Dolny, która zjawiła się w Sandomierzu, by wziąć udział w dorocznym zjeździe regionalistów. Kamery monitoringu nagrały ją w pobliżu miejsca zbrodni. Kobieta zaprzecza jednak, by widziała się z siostrą. Później Krystyna umawia się na spotkanie z córką Hanny. Tłumaczy, że nie widziała się z siostrą od dwudziestu lat i chciała się z nią pogodzić. Wychodzi na jaw, że to ona jest biologiczną matką Agaty. W dochodzenie angażuje się Mateusz. Duchowny znajduje w domu nieprzytomną Krystynę. W toku śledztwa okazuje się, że wzięła ona niedawno duży kredyt. Niespodziewanie proboszcz nakrywa Roberta Czekaja na plądrowaniu domu Agaty. Zostaje przez niego zaatakowany. Z pomocą przychodzi mu lokalny pijaczek, Stefan...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także