Odwróceni - ojcowie i córki (5/8)

Odwróceni - ojcowie i córki (5/8)

serial sensacyjny Polska 2019   od 16 lat
Występują:Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Joanna Balasz, Eliza Rycembel
Reżyseria:Michał Gazda, Jan Holoubek
W skrócie:Blacha podejrzewa, że za obydwoma zabójstwami stoi Mnich. Sikora myśli podobnie. Gołąbek organizuje prowokację, by zdobyć dowody przeciwko świadkowi koronnemu. Odwiedza Mirę w jej domu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pruszkowscy przestępcy odsiedzieli swoje wyroki i znów są na wolności. Stary gang nie istnieje. Ten, który go zlikwidował - komisarz Paweł Sikora (Artur Żmijewski) jest na emeryturze. Jego córka Lidka (Joanna Balasz) poszła w ślady ojca i została policjantką w Komendzie Stołecznej. Odwrócony przez Sikorę gangster Blacha (Robert Więckiewicz) został biznesmenem i świadkiem koronnym, o którym głośno w mediach. Wydał kilkanaście książek o mafii i spija śmietankę ze swojej dawnej złej sławy. Jego córka Kasia (Eliza Rycembel) właśnie skończyła z wyróżnieniem prawo. Pewnego dnia nierozwiązane wydarzenia z dawnych lat wracają do Blachy i Sikory. Śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z ich przeszłością, prowadzi Lidka i jej partner, policjant Lato (Tomasz Schuchardt). Były komisarz i gangster-literat, muszą znów współpracować, by przeżyć. Obaj doświadczą strachu o własne dzieci.

W tym odcinku

Blacha podejrzewa, że za obydwoma zabójstwami stoi Mnich. Sikora myśli podobnie. Chcąc to potwierdzić, udaje się do dawnego przyjaciela, specjalisty od podsłuchów - Ucho (Dariusz Toczek). Gołąbek organizuje prowokację, by zdobyć dowody przeciwko świadkowi koronnemu. Odwiedza Mirę w jej domu. Laura wpada w depresję. Wdową opiekuje się Kaśka. Zabójstwo Cygi wpłynęło też na Jana - zaczyna pić i traci nad sobą kontrolę. W pewnym momencie zwraca się do Pati imieniem byłej żony. Przez sen nazywa kobietę "Mirunią".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)