Odwróceni (12/13)

Odwróceni

odc. 12/13

serial sensacyjny Polska 2006   od 16 lat
Występują:Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, Andrzej Grabowski
W skrócie:Na polecenie Sikory Blacha zostaje zatrzymany przez policję. Prokurator proponuje mu status świadka koronnego, a jego żonie i córce ochronę. Musi jednak obciążyć zeznaniami Sikorę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Komisarz Paweł Sikora (Artur Żmijewski) i jego partner Robert Gazda (Krzysztof Globisz) próbują pozyskać informatora wśród członków gangu pruszkowskiego. Nie udaje im się namówić do współpracy Skalpela (Szymon Bobrowski). Tymczasem gangster Blacha (Robert Więckiewicz) i jego żona Mira (Małgorzata Foremniak) idą do klubu na urodzinową imprezę jednego z bossów, Ryśka (Janusz Chabior). Blacha ma romans z tutejszą kelnerką, Małgośką (Alicja Dąbrowska). Wśród gangsterów panuje napięta atmosfera. Policja śledzi Skalpela, dlatego wszyscy podejrzewają, że ktoś z grupy donosi na kolegów. Teraz gangsterzy potrzebują informatora w policji. Postanawiają więc przekupić Sikorę. Podczas imprezy Rysiek i Kowal gwałcą Małgośkę. W szpitalu przesłuchują ją Sikora i Gazda. Dziewczyna w zeznaniach winą obarcza Blachę. Policjanci postanawiają wykorzystać oskarżenie przeciwko gangsterowi i zmusić go do współpracy. Tym samym Blacha ma stać się "odwróconym" - osobą, która przystała na współpracę z wrogiem.

W tym odcinku

Na polecenie Sikory Blacha zostaje zatrzymany przez policję. W obecnej sytuacji areszt jest dla gangstera jedynym bezpiecznym miejscem. Prokurator proponuje Blachowskiemu status świadka koronnego. Żona i córka Blachy otrzymałyby ochronę. Musi on jednak spełnić jeden warunek - obciążyć zeznaniami Sikorę. Stan zdrowa Pietruszki znacznie się pogarsza. By ratować syna, komisarz bierze część pieniędzy Blachy. Za nie wysyła żonę z Pietruszką do niemieckiej kliniki. Gangsterzy za wszelką cenę starają się dorwać Blachę. By poznać miejsce jego pobytu, Mnich postanawia dotrzeć do Sikory. W jego mieszkaniu przestępcy znajdują pieniądze Blachy. Mira o kradzież posądza Sikorę. O swoich podejrzeniach mówi mężowi.

Występują (pokaż wszystkich)