Odlotowe wynalazki (24)

Odlotowe wynalazki (24)

(Wicked Inventions 2)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2016
W skrócie:W tym odcinku poznamy m.in. tajniki konstrukcji kajaków. Ponadto w programie będzie mowa o substancjach w sprayu. Dowiemy się również, jak działają popularne dozowniki napojów gazowanych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojny, konflikty, dalekie wyprawy - wszystko to wpływa stymulująco na rozwój nauki oraz techniki. Chęć dominacji oraz podboju nowych, nieznanych wcześniej terenów może być motywacją do ciągłego poszerzania horyzontów wiedzy. Twórcy tej popularno-naukowej serii opowiadają o często zaskakującym pochodzeniu przedmiotów codziennego użytku. Okazuje się, że z pozoru najzwyczajniejsze wynalazki powstawały w wojskowych laboratoriach, jednak z czasem znalazły zupełnie inne, całkowicie prozaiczne zastosowanie. W drugim sezonie cyklu widzowie poznają niezwykłą historię przedmiotów takich jak żarówka, pianino czy deska surfingowa.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku poznamy między innymi tajniki konstrukcji kajaków. Ponadto w programie będzie mowa o substancjach w sprayu. Dowiemy się również, jak działają popularne dozowniki napojów gazowanych. Twórcy serii przedstawiają również fascynujący proces produkcji dywanów. Zobaczymy nowoczesne i tradycyjne technologie oraz materiały używane przy wytwarzaniu niezwykłych faktur i wzorów tkanin, które zdobią podłogi w naszych mieszkaniach.

Zobacz także