Odlotowe wynalazki (22)

(Wicked Inventions 2)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2016
W skrócie:Widzowie poznają kilka ciekawostek na temat cydru. Ten napój jabłkowy ma zaskakująco wiele wspólnego z Rzymem. Twórcy serii wyjaśnią też, jak przebiega proces produkcji desek snowboardowych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wojny, konflikty, dalekie wyprawy - wszystko to wpływa stymulująco na rozwój nauki oraz techniki. Chęć dominacji oraz podboju nowych, nieznanych wcześniej terenów może być motywacją do ciągłego poszerzania horyzontów wiedzy. Twórcy tej popularno-naukowej serii opowiadają o często zaskakującym pochodzeniu przedmiotów codziennego użytku. Okazuje się, że z pozoru najzwyczajniejsze wynalazki powstawały w wojskowych laboratoriach, jednak z czasem znalazły zupełnie inne, całkowicie prozaiczne zastosowanie. W drugim sezonie cyklu widzowie poznają niezwykłą historię przedmiotów takich jak żarówka, pianino czy deska surfingowa.

W tym odcinku

W kolejnym odcinku programu widzowie poznają kilka ciekawostek na temat cydru. Ten napój jabłkowy ma zaskakująco wiele wspólnego z Rzymem. Pasjonaci broni przekonają się, dlaczego wirujący pocisk jest bardziej niebezpieczny niż kula wystrzelona z muszkietu. Na koniec twórcy serii wyjaśnią, jak przebiega proces produkcji desek snowboardowych. Przy okazji opowiedzą sporo o rampach oraz różnych zastosowaniach wosku i drewna.

Zobacz także