Ocalić raj 2 (4)
(Merveilles de la nature)
| W skrócie: | Wielki Kanion, wyrzeźbiony przez rzekę Kolorado, rozciąga się na ponad 445 kilometrów. W 1919 roku utworzono park narodowy, aby chronić ten cud natury, który odwiedza pięć milionów turystów rocznie. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| niedziela, 22 lutego za 8 dni |
15:50 | PLANETE+ |
Opis
Wciąż jeszcze istnieją na świecie miejsca, w których dzikie piękno natury objawia się z całą mocą. Są rajskimi siedliskami do wielu zwierząt i roślin. Ekspansja człowieka może jednak zniszczyć te enklawy. Pantanal, największe mokradła Brazylii, są zagrożone przez intensywny rozwój rolnictwa. Leżący w Wenezueli Park Narodowy Canaima otaczają nielegalne kopalnie odkrywkowe. Malowniczy Park Narodowy Torres del Paine w Patagonii odwiedza coraz więcej turystów.
W tym odcinku
Wyrzeźbiony przez wody rzeki Kolorado Wielki Kanion liczy ponad 445 kilometrów i jest z jednym z najbardziej imponujących krajobrazów na świecie. By chronić ten spektakularny cud natury, w 1919 roku utworzono park narodowy. To dom wielu dzikich gatunków. Strome klify kanionu dają schronienie kondorom kalifornijskim, a południowy brzeg rzeki Kolorado jest domem dla sów, owiec kanadyjskich i pum. Co roku miejsce to odwiedza pięć milionów turystów. Tak duży ruch nie służy przyrodzie.
Zobacz także
- Ocalić raj 2 (1) - serial dokumentalny - dziś, 14 lutego 15:50 i 1 późniejsza emisja
- Ocalić raj 2 (2) - serial dokumentalny - niedziela, 15 lutego 15:50 i 1 późniejsza emisja
- Ocalić raj 2 (3) - serial dokumentalny - sobota, 21 lutego 15:50 i 1 późniejsza emisja
