O czym szumią wierzby

O czym szumią wierzby

6.5/10

(Wind in the Willows)

FILM PRZYGODOWY Kanada/Rumunia/Wielka Brytania 2006   od 12 lat
Występują:Matt Lucas, Bob Hoskins, Lee Ingleby, Mark Gatiss
Reżyseria:Rachel Talalay
W skrócie:Poczciwy Kret zaprzyjaźnia się nad rzeką z kochającym wodę Szczurem. Spotykają Pana Ropucha obmyślającego kradzież auta...
Kolejna adaptacja nieśmiertelnej powiastki Kennetha Grahame'a o Ropuchu i jego przyjaciołach. Plus Bob Hoskins jako Borsuk. Nie tylko dla najmłodszych.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 6 marca
za 10 dni
15:10 FilmBox Family

Opis

Ciepły, wiosenny dzień. Poczciwy Kret (Lee Ingleby) opuszcza swoje mieszkanie i wyrusza na wycieczkę nad brzeg rzeki. Na miejscu zaprzyjaźnia się z kochającym wodę Szczurem (Mark Gatiss), który zaprasza go na spływ swoją łódką. Po drodze spotykają Pana Ropucha (Matt Lucas), aroganckiego bogacza i miłośnika szybkich samochodów, który obmyśla właśnie kradzież wymarzonego wozu. Leśni przyjaciele z pomocą mądrego Borsuka (Bob Hoskins) starają się odwieść go od tego pomysłu, jednak bez skutku. Nie pomaga zastosowany wobec Ropucha areszt domowy. Zielony wielbiciel motoryzacji realizuje swój plan i kradnie auto. Zostaje aresztowany i skazany, jednak w kobiecym przebraniu przedostaje się w rodzinne strony. Tu okazuje się, że jego posiadłość zajęło stado łasic. W odzyskaniu domu pomagają mu przyjaciele Szczur, Kret i Borsuk. Adaptacja baśni brytyjskiego pisarza Kennetha Grahame'a.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)