Nowy świat (2-ost.)

(New Worlds)

FILM KOSTIUMOWY Wielka Brytania 2014   od 12 lat
Występują:Pip Carter, Phil Cheadle, Holli Dempsey, Joe Dempsie
W skrócie:U wybrzeży stanu Massachusetts rozbija się statek, na którego pokładzie znajduje się Beth (Freya Mavor). Dziewczyna zostaje odnaleziona przez Indian. Zakochuje się w ich przywódcy o imieniu Masca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wiek XVII. Czasy restaurowania monarchii po angielskiej wojnie domowej. Tron obejmuje król Karol II Stuart (Jeremy Northam), sprawując twarde rządy. Arystokratka Angelica Fanshawe (Eve Best) dba o to, by jej piękna córka Agnes (Holli Dempsey) trzymała się z dala od dworu. Pewnego dnia w posiadłości kobiety pojawia się grupa banitów prowadzona przez Abe'a (Jamie Dornan). Buntowniczy mężczyzna zaczyna interesować się Agnes. Wbrew zdrowemu rozsądkowi młodzi zakochują się w sobie. W tym samym czasie w kraju panuje królewski terror. Wkrótce dochodzi do konfrontacji, a Abe i Agnes będą musieli podjąć dramatyczną decyzję. Polityczne rozgrywki w Europie, upadek republikańskich idei i ciężki los przeciwników monarchii zostają skontrastowane przez realia życia w Nowym Świecie. To zrealizowana z rozmachem produkcja reżyserii Charlesa Martina - twórcy pracującego głównie dla telewizji, laureata nagrody BAFTA.

Król Karol (Jeremy Northam) władający Anglią przekazuje Hardwickowi (Michael Maloney) ziemie. Oczekuje, że w zamian za to Abe (Jamie Dornan) zostanie złapany. Ten tymczasem ucieka do Londynu, by odnaleźć pułkownika Sidneya. Wspólnie z nim zamierza obmyślić sposób na zabicie króla. U wybrzeży stanu Massachusetts rozbija się statek, na którego pokładzie znajduje się Beth (Freya Mavor) - córka Angelici Fanshawe. Dziewczyna zostaje odnaleziona przez Indian z plemienia Wawanaki. Zakochuje się w ich przywódcy o imieniu Masca. Kolonizatorzy walczą o ziemię z Indianami. Cresswell (Geoffrey Streatfield) planuje w zmowie z Hawkinsem (Michael McElhatton) pozbyć się tubylców. W tym celu przekazuje im koce z bakteriami ospy. To zrealizowana z rozmachem produkcja reżyserii Charlesa Martina - twórcy pracującego głównie dla telewizji, laureata nagrody BAFTA.

Występują (pokaż wszystkich)