Nowy świat (1/2)

(New Worlds)

FILM KOSTIUMOWY Wielka Brytania 2014   od 12 lat
Występują:Pip Carter, Phil Cheadle, Holli Dempsey, Joe Dempsie
W skrócie:Rok 1680. W Anglii republikanka Angelica Fanshawe trafia do aresztu pod zarzutem królobójstwa. Postanawia przyznać się do winy, jeśli jej córka zostanie oszczędzona i wygnana do Ameryki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wiek XVII. Czasy restaurowania monarchii po angielskiej wojnie domowej. Tron obejmuje król Karol II Stuart (Jeremy Northam), sprawując twarde rządy. Arystokratka Angelica Fanshawe (Eve Best) dba o to, by jej piękna córka Agnes (Holli Dempsey) trzymała się z dala od dworu. Pewnego dnia w posiadłości kobiety pojawia się grupa banitów prowadzona przez Abe'a (Jamie Dornan). Buntowniczy mężczyzna zaczyna interesować się Agnes. Wbrew zdrowemu rozsądkowi młodzi zakochują się w sobie. W tym samym czasie w kraju panuje królewski terror. Wkrótce dochodzi do konfrontacji, a Abe i Agnes będą musieli podjąć dramatyczną decyzję. Polityczne rozgrywki w Europie, upadek republikańskich idei i ciężki los przeciwników monarchii zostają skontrastowane przez realia życia w Nowym Świecie. To zrealizowana z rozmachem produkcja reżyserii Charlesa Martina - twórcy pracującego głównie dla telewizji, laureata nagrody BAFTA.

Rok 1680. Młody Ned Hawkind (Joe Dempsie) przybywa do Hadley w stanie Massachusetts. Musi zebrać podatki od osadników. W tym momencie następuje atak Indian. Ned musi go odeprzeć razem z pastorem Russellem, jego córką Hope (Alice Englert) oraz grupą prowadzoną przez Williama Goffe'a. Tymczasem w Anglii republikanka Angelica Fanshawe (Eve Best) szykuje się do obchodów urodzin swojej córki Beth (Freya Mavor). Na miejscu zjawiają się banici prowadzeni przez Abe'a (Jamie Dornan) i porywają gości. W Oxfordshire Beth i Abe wysadzają należące do Hardwicka glinianki. Podczas ucieczki spotykają Neda. Dowiadują się, że listy Angeliki do Goffe'a zostały przejęte, przez co John zostaje aresztowany. Abe podejmuje próbę zabicia króla. Angelica zostaje aresztowana pod zarzutem królobójstwa. Postanawia przyznać się do winy, jeśli Beth zostanie oszczędzona i wygnana do Ameryki. To zrealizowana z rozmachem produkcja reżyserii Charlesa Martina - twórcy pracującego głównie dla telewizji, laureata nagrody BAFTA.

Występują (pokaż wszystkich)