Nowy papież (2/9)

Nowy papież (2/9)

(New Pope)

serial obyczajowy Hiszpania/Francja/Włochy/USA 2019   od 16 lat
Występują:John Malkovich, Jude Law, Javier Cámara, Cécile De France
Reżyseria:Paolo Sorrentino
W skrócie:W mieście rozprzestrzeniają się pogłoski o roli Kościoła w niespodziewanym zgonie pewnej znanej osobistości. Voiello, Gutierre, Assente, Aguirre oraz Sofia wybierają się do Wielkiej Brytanii.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lenny Belardo, papież Pius XIII, (Jude Law) jest pogrążony w śpiączce. Sekretarz stanu Voiello (Silvio Orlando) decyduje się zastąpić go sir Johnem Brannoxem (John Malkovich), człowiekiem z angielskich wyższych sfer. Nowy papież wybiera imię Jan Paweł III. Wkrótce okazuje się, że skrywa sekrety. Voiello z trudem stara się zapanować nad sytuacją w Watykanie. Belardo jest traktowany jak święty i zaczyna być czczony przez tysiące osób. Pogłębia to podział między różnymi odmianami fundamentalizmu. Kościół musi też poradzić sobie z nowymi skandalami, które zagrażają jego hierarchii. Serial jest kontynuacją "Młodego papieża".

W tym odcinku

W mieście rozprzestrzeniają się pogłoski o roli Kościoła w niespodziewanym zgonie pewnej znanej osobistości. Voiello, Gutierre, Assente, Aguirre oraz Sofia wybierają się do Wielkiej Brytanii. Na miejscu mają spotkać się z sir Johnem Brannoxem w jego prywatnej posiadłości. Liczą, że uda się skłonić go, by powrócił do Watykanu i objął tron Piotrowy. Brannox sprawia wrażenie empatycznego człowieka, na którym piętno wywarła rodzinna tragedia. Nie jest chętny do objęcia funkcji głowy Kościoła, jednak sekretarz stanu nie zamierza zrezygnować. Ester, by zdobyć środki do życia, godzi się zdradzić reporterom historię syna.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także