Nowy papież (1/9)

Nowy papież (1/9)

(New Pope)

serial obyczajowy Hiszpania/Francja/Włochy/USA 2019   od 16 lat
Występują:John Malkovich, Jude Law, Javier Cámara, Cécile De France
Reżyseria:Paolo Sorrentino
W skrócie:Pius XIII w wyniku zawału pogrąża się w śpiączce. Wierni modlą się w intencji jego uzdrowienia. Wokół postaci papieża tworzy się kult. Kardynał Voiello odczuwa presję, by wybrać nową głowę Kościoła.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lenny Belardo, papież Pius XIII, (Jude Law) jest pogrążony w śpiączce. Sekretarz stanu Voiello (Silvio Orlando) decyduje się zastąpić go sir Johnem Brannoxem (John Malkovich), człowiekiem z angielskich wyższych sfer. Nowy papież wybiera imię Jan Paweł III. Wkrótce okazuje się, że skrywa sekrety. Voiello z trudem stara się zapanować nad sytuacją w Watykanie. Belardo jest traktowany jak święty i zaczyna być czczony przez tysiące osób. Pogłębia to podział między różnymi odmianami fundamentalizmu. Kościół musi też poradzić sobie z nowymi skandalami, które zagrażają jego hierarchii. Serial jest kontynuacją "Młodego papieża".

W tym odcinku

Pius XIII w wyniku zawału pogrąża się w śpiączce. Wierni modlą się w intencji jego uzdrowienia. Wokół postaci papieża tworzy się kult, co nie podoba się hierarchom. Tymczasem zagrożenie terrorystyczne staje się coraz bardziej realne. Sekretarz stanu kardynał Voiello odczuwa rosnącą presję, by wybrać nową głowę Kościoła. Konklawe się przedłuża. W końcu zapada nieprzemyślana decyzja, która, zamiast uspokoić sytuację, wywołuje w Watykanie prawdziwy chaos.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także