Nowa Maja w ogrodzie (10/40)
| W skrócie: | Ekipa spotyka się z projektantką ogrodów na osiedlu w Strzykułach. Teren dzielą usypane pagórki i wały, które zastępują ogrodzenia. Krzewy i drzewa są formowane w kule i prostopadłościany. |
|---|
Oglądaj w telewizji
Opis
Już od kilkunastu lat Maja Popielarska przemierza cały kraj, by pokazać swoim widzom najpiękniejsze ogrody w Polsce. HGTV Home & Garden to miejsce stworzone dla takich entuzjastów. W nowym programie Mai znajdą się porady skierowane zarówno do doświadczonych hodowców roślin, jak i zupełnych nowicjuszy. Swoją wiedzą podzielą się również zaproszeni przez dziennikarkę goście, którym już udało się osiągnąć ogrodniczą doskonałość.
Ekipa programu spotyka się z projektantką dwóch nowoczesnych ogrodów w osiedlu Srebrzysta Aleja w Strzykułach. Cały teren dzielą sztucznie usypane pagórki i wały, które zastępują ogrodzenia i osłaniają działki. Dostosowując się do nowoczesnej architektury, ogrody mają krzewy i drzewa formowane w kule i prostopadłościany - sadzone w powtarzających się rzędach. Układ kolorystyczny ogrodów bazuje na kilku kolorach roślin - oprócz zieleni są odmiany o żółtych i bordowych liściach oraz fioletowych kwiatach. Doskonale komponują się z nimi trawy ozdobne, w tym piękna hakonechloa. Problemem w ogrodach jest chloroza - zbyt zasadowe podłoże dla kwasolubnych roślin jak hortensja, borówka amerykańska czy dzikie róże. Widzowie dowiedzą się też, jak walczyć ze szrotówkiem, szkodnikiem kasztanowców.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Maja Popielarska
gospodarz
Zobacz także
- Nowa Maja w ogrodzie (26/40) - magazyn ogrodniczy - noc śr./czw., 14 na 15 stycznia 2:35 i 1 późniejsza emisja
- Nowa Maja w ogrodzie - magazyn ogrodniczy - noc śr./czw., 14 na 15 stycznia 2:40 i 44 późniejsze emisje
- Nowa Maja w ogrodzie - magazyn ogrodniczy - noc śr./czw., 14 na 15 stycznia 2:50 i 27 późniejszych emisji
- Nowa Maja w ogrodzie (27/40) - magazyn ogrodniczy - noc śr./czw., 14 na 15 stycznia 3:05 i 1 późniejsza emisja
- Nowa Maja w ogrodzie (4/40) - magazyn ogrodniczy - noc śr./czw., 14 na 15 stycznia 4:35
- Nowa Maja w ogrodzie (28/40) - magazyn ogrodniczy - noc czw./pt., 15 na 16 stycznia 2:55
- Nowa Maja w ogrodzie (29/40) - magazyn ogrodniczy - noc czw./pt., 15 na 16 stycznia 3:25
- Nowa Maja w ogrodzie (30/40) - magazyn ogrodniczy - noc pt./sob., 16 na 17 stycznia 3:30
- Nowa Maja w ogrodzie (31/40) - magazyn ogrodniczy - noc pt./sob., 16 na 17 stycznia 4:00
- Nowa Maja w ogrodzie (9/40) - magazyn ogrodniczy - noc sob./niedz., 17 na 18 stycznia 4:20
