Notacje: Hanna Bakuła. O pejzażu, erotyzmie i o mnie

cykl dokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Hanna Bakuła jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. W 1981 r. zamieszkała na Manhattanie, gdzie tworzyła do 1989 r. Dostała stypendium IREX, z rekomendacji Fundacji Guggenheima.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl prezentuje archiwalne materiały, zawierające opowieści zasłużonych dla Polski naukowców, artystów, społeczników oraz świadków historycznych wydarzeń. Każdy odcinek został poświęcony jednej wybitnej postaci, która opowiada o jednym epizodzie ze swojego życia. Zobaczymy m.in. sylwetki Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kowalskiego, Teresy Bojarskiej, Augusta Kowalczyka, Tadeusza Sułowskiego, Ireny Zappe, Macieja Gutowskiego, Zygmunta Odrowąża-Zawadzkiego i Eugeniusza Cydzika.

W tym odcinku

Hanna Bakuła jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie, gdzie tworzyła do 1989 roku. Dostała prestiżowe stypendium IREX, z rekomendacji Fundacji Guggenheima. Projektowała kostiumy i scenografię do spektakli, które zostały nagrodzone przez New York Timesa. Jest laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowy Jorku. W 1990 wróciła do Warszawy i rozpoczęła współpracę z Playboyem, do którego pisała felietony przez 17 lat. W 1996 roku zaprojektowała kostiumy do opery Carmen, w warszawskiej Operze Narodowej.