Notacje: Danuta Grechuta. Gdyby nie Marek

cykl dokumentalny Polska 2014   b.o.
W skrócie:Wspólne życie piosenkarza Marka Grechuty i jego żony Danuty trwało 36 lat. Wspomnienia o ważnych dla małżonków osobach przeplatają się z anegdotami i ciekawostkami z ich życia prywatnego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl prezentuje archiwalne materiały, zawierające opowieści zasłużonych dla Polski naukowców, artystów, społeczników oraz świadków historycznych wydarzeń. Każdy odcinek został poświęcony jednej wybitnej postaci, która opowiada o jednym epizodzie ze swojego życia. Zobaczymy m.in. sylwetki Jerzego Janickiego, Zbigniewa Kowalskiego, Teresy Bojarskiej, Augusta Kowalczyka, Tadeusza Sułowskiego, Ireny Zappe, Macieja Gutowskiego, Zygmunta Odrowąża-Zawadzkiego i Eugeniusza Cydzika.

W tym odcinku

Danuta Grechuta, absolwentka geografii w Akademii Pedagogicznej w Krakowie, to przede wszystkim żona, przyjaciel, a także menedżer Marka Grechuty. Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy PRL. Wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach przeplatają się z anegdotami i ciekawostkami z ich życia prywatnego i zawodowego.

Zobacz także