Nocne przejście

6.4/10 6.7/10

(Night Passage)

WESTERN USA 1957   od 12 lat
Występują:Audie Murphy, Dianne Foster, Elaine Stewart, James Stewart
Reżyseria:James Neilson
W skrócie:Grant ma dostarczyć 10 tys. dolarów do Junction City. Ukrywa je w bagażu Joeya. Bandyci napadają na pociąg. Biorą Joeya jako zakładnika.
James Stewart załatwia zadawnione porachunki rodzinne, gwarantując dostarczenie wypłaty budowniczym kolei, notorycznie okradanym przez grasujący po okolicy gang. Niemal klasyka.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Grant McLaine (James Stewart) jeździ śladami powstającej drogi żelaznej i zarabia grą na akordeonie. Sentyment do kolei pochodzi jeszcze z czasów, gdy sam był jej pracownikiem. Niestety, z dnia na dzień stracił wymarzoną posadę, po tym jak pomógł młodszemu bratu w kradzieży. W kolejnej osadzie robotniczej w Junction City dowiaduje się, że jej dyrekcja ma poważne kłopoty. Trzy kolejne wypłaty przeznaczone dla pracowników zrabowali ludzie Whiteya Harbina (Dan Duryea). Teraz zbliża się termin następnej. Szef miejscowej kolei Ben Kimball (Jay C. Flippen) składa przybyszowi propozycję. W zamian za bezpieczne dostarczenie 10 tysięcy dolarów do osady, zostanie on przywrócony do pracy. Dla zmylenia przeciwnika pieniądze trafiają do pudełka po kanapkach młodego Joeya Adamsa (Brandon De Wilde). Gdy bandyci napadają na pociąg, nie udaje się im odnaleźć łupu. Sfrustrowani biorą na zakładników Joeya oraz Vernę (Elaine Stewart), żonę Kimballa, i wywożą do opustoszałej osady górniczej. McLaine, chcąc wywiązać się z obietnicy musi odzyskać pieniądze i uwolnić uprowadzonych z rąk Harbina. Nie będzie to łatwe, gdyż jednym z członków bandy jest jego brat, Utica Kid (Audie Murphy). Klasyczny western z lat 50. z Jamesem Stewartem w roli głównej i z muzyką legendarnego Dimitra Tiomkina.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)