Noce i dnie: Miłość (6/12)

Noce i dnie

odc. 6/12: Miłość

serial obyczajowy Polska 1977   od 12 lat
Występują:Magdalena Zawadzka, Jadwiga Barańska, Emir Buczacki, Jerzy Bińczycki
Reżyseria:Jerzy Antczak
W skrócie:W Serbinowie wybucha epidemia tyfusu. Barbara zabiera dzieci do Kalińca. Bogumił zostaje w majątku. Wkrótce poznaje uroczą pannę Ksawunię.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Telewizyjna adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej o losach polskiej szlachty przełomu XIX i XX wieku. Główna bohaterka to Barbara Niechcic, która po przeżyciu zawodu miłosnego wychodzi za mąż za Bogumiła Niechcica i zamieszkuje na wsi w administrowanym przez niego majątku. Serial jest rozszerzeniem nominowanego do Oscara filmu z niezapomnianymi kreacjami Jadwigi Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego.

W tym odcinku

W Serbinowie wybucha epidemia tyfusu. Niechcicowie angażują się w pomoc chorym. Jednocześnie Barbara martwi się o zdrowie dzieci. Kiedy guwernantka, pani Hłasko, opuszcza ich dom, Barbara decyduje się na wywiezienie Emilki i Tomaszka do Kalińca. Osamotniony Bogumił spędza coraz więcej czasu w towarzystwie pana Woynarowskiego. Niebawem poznaje jego uroczą córkę. Młodziutka Ksawunia obdarza Niechcica uczuciem i namawia go, aby rozstał się z żoną, twierdząc, że Barbara go nie kocha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także