Niewidzialne

Niewidzialne

4.7/10 5.4/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 2017   od 16 lat
Występują:Halina Rasiakówna, Sandra Korzeniak, Natalia Rybicka, Aleksandra Popławska
Reżyseria:Paweł Sala
W skrócie:Jeden dzień z życia szwaczek, które pracują w suterenie. Kobiety różnią się wiekiem, ale wszystkie ukrywają tajemnicę. Odwiedza je Krojczy - absolwent studiów filozoficznych - oraz Maria Miracle.
Paweł Sala ekranizuje własną sztukę - niepokojącą metaforę współczesności. Odcięte od świata szwaczki są we wszystkim zależne od swego pracodawcy. Czy coś może skłonić je do buntu? W obsadzie m.in. Halina Rasiakówna, Aleksandra Popławska i Natalia Rybicka.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 24 kwietnia
za 5 dni
4:15 CANAL+ Family (z napisami)
wtorek, 30 kwietnia
za 11 dni
0:50 CANAL+ (z napisami)
wtorek, 30 kwietnia
za 11 dni
1:50 CANAL+ 1 (z napisami)
wtorek, 30 kwietnia
za 11 dni
2:25 CANAL+ Seriale (z napisami)

Opis

Jeden dzień z życia trzech szwaczek (Halina Rasiakówna, Sandra Korzeniak, Natalia Rybicka), które pracują w suterenie mieszczącej się w starej kamienicy. Kobiety różnią się wiekiem i stosunkiem do świata, ale wszystkie ukrywają jakąś tajemnicę. W szwalni odwiedza je Krojczy (Paweł Dobek) - absolwent studiów filozoficznych - oraz niejaka Maria Miracle (Aleksandra Popławska). Nieznajoma twierdzi, że dzięki niej możni tego świata mogą korzystać z siedmiu kluczy szczęścia. Teraz postanowiła pomóc osobom stojącym niżej w hierarchii społecznej. Przyczyną ujawnienia tajemnic szwaczek jest powiększający się z każdym dniem i przybierający coraz bardziej niepokojące kształty zaciek na ścianie sutereny. Kolejne tragiczne sekrety kryją się w śmietniku oraz pod podłogą szwalni. Słychać tam ludzkie jęki, płacze i wołania, mieszające się z warkotem maszyn.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)