Nieoczywiste miejsca (2/10)
| W skrócie: | Piotr postawił budynek typu BRDA w nowoczesnej odsłonie. Monika oraz Michał chcieli się trzymać z dala od zgiełku ulicy. Zapewnia im to niewielki trójkątny dom, który sami zbudowali. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
W Polsce znajduje się wiele nieoczywistych miejsc: domów, które są ukryte na drzewach, ekologicznych budynków, mieszkań w starych budynkach gospodarczych czy stworzonych w miejscach pamiętających dawne czasy. Katarzyna Jaroszyńska po raz trzeci poznaje ich właścicieli. Każdy odcinek to trzy historie mające wspólny mianownik. Widzowie odwiedzą lokum w wagonie, autobusie lub na dworcu. Sprawdzą, jak wygląda życie w trójkątnym budynku. Poznają odpowiedź na pytanie, czy namiot również należy do nieoczywistych miejsc. Ponadto prowadząca pokazuje domy wiszące kilka metrów nad ziemią, a także starą stodołę, świniarnię albo kuźnię przemienione w przytulne miejsce do życia. Każda historia może stanowić inspirację do zmian.
W tym odcinku
Budowa domu w kształcie trójkąta nie jest łatwa. Są jednak ludzie, którym ta właśnie bryła wyjątkowo odpowiada. Piotr kupił dom położony nad Narwią. By podzielić się pięknymi widokami z bliskimi, na sąsiedniej działce postawił niewielki budynek typu BRDA w nowoczesnej odsłonie. Magda jest architektką. Na leżącej nieopodal Bugu działce zbudowała domek letniskowy. Pomysł na trójkątny kształt budynku był efektem jej wcześniejszych inspiracji i okazał się nie lada wyzwaniem aranżacyjnym. Monika i Michał, którzy przez rok podróżowali po Europie kamperem, również po powrocie do Warszawy chcieli się trzymać z dala od zgiełku ulicy. Zapewnia im to niewielki trójkątny dom, który sami zbudowali.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Katarzyna Jaroszyńska
gospodarz
Zobacz także
- Nieoczywiste miejsca (7/8) - serial dokumentalny - sobota, 20 grudnia 13:35
- Nieoczywiste miejsca (8) - serial dokumentalny - sobota, 20 grudnia 14:05
- Nieoczywiste miejsca (1/12) - serial dokumentalny - sobota, 20 grudnia 14:35
- Nieoczywiste miejsca (8/12) - serial dokumentalny - niedziela, 21 grudnia 14:20 i 1 późniejsza emisja
- Nieoczywiste miejsca (9/12) - serial dokumentalny - niedziela, 21 grudnia 14:50 i 1 późniejsza emisja
- Nieoczywiste miejsca (10/12) - serial dokumentalny - niedziela, 21 grudnia 15:20 i 1 późniejsza emisja
- Nieoczywiste miejsca (1/8) - serial dokumentalny - wtorek, 23 grudnia 8:05
- Nieoczywiste miejsca (2/8) - serial dokumentalny - wtorek, 23 grudnia 8:35
- Nieoczywiste miejsca (3/8) - serial dokumentalny - wtorek, 23 grudnia 9:05
- Nieoczywiste miejsca (4/8) - serial dokumentalny - wtorek, 23 grudnia 9:35
