Niebiańskie dni

7.2/10 7.9/10

(Days of Heaven)

DRAMAT OBYCZAJOWY USA 1978   od 12 lat
Występują:Richard Gere, Brooke Adams, Sam Shepard, Linda Manz
Reżyseria:Terrence Malick
W skrócie:Jest rok 1916. Bill po kłótni z szefem ucieka do Teksasu. Zabiera ze sobą narzeczoną Abby i siostrę Lindę. Zaczynają pracować na farmie.
Pełen namiętności miłosny trójkąt wśród zbóż pszenicznego zagłębia Ameryki na początku XX wieku. Gorzka refleksja o skutkach rewolucji przemysłowej.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jest rok 1916. Bill (Richard Gere), pracownik stalowni w Chicago, po kłótni z szefem ucieka do Teksasu. Zabiera ze sobą narzeczoną Abby (Brooke Adams) oraz młodszą siostrę Lindę (Linda Manz). Cała trójka zaczyna pracować na farmie bogatego, ale bardzo chorego farmera (Sam Shepard) ukrywając przed nim związki, które ich łączą. Ich pracodawca, przekonany, że Abby jest siostrą Billa, zakochuje się w niej i proponuje małżeństwo. Mężczyzna namawia narzeczoną, żeby przyjęła oświadczyny, gdyż może być rozwiązanie ich problemów finansowych. Okazuje się jednak, że miłość posiada siłę uzdrawiania, a farmer ma więcej uroku, niż Bill przewidywał. Sytuacja nieuchronnie zmierza w kierunku tragedii. Film w znakomitej reżyserii Terrence'a Malicka, który kolejne dzieło, "Cienką czerwoną linię", nakręcił dopiero dwadzieścia lat później. Wymieniając jego zalety trzeba również wspomnieć o świetnych, nagrodzonych Oskarem, zdjęciach Nestora Alemendrosa oraz o muzyce Ennio Morricone.

Nagrody

Oscar - zdjęcia

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)