Nie bój się ciemności

5.2/10 5.6/10

(Don't Be Afraid of the Dark)

HORROR Australia/Meksyk/USA 2010   od 16 lat
Występują:Katie Holmes, Bailee Madison, Guy Pearce, Alan Dale
Reżyseria:Troy Nixey
W skrócie:Alex przyjeżdża z córką Sally i narzeczoną na Rhode Island, by odrestaurować wiktoriańską posiadłość. W piwnicy starego domu czai się zło.
Według scenariusza Guillermo Del Toro: kilkuletnia dziewczynka odkrywa w starym domu obecność tajemniczych istot, co zostaje zlekceważone przez pochłoniętych swoimi sprawami dorosłych.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Alex (Guy Pearce) przyjeżdża na Rhode Island, by odrestaurować opuszczoną wiktoriańską posiadłość Blackwood Manor. Mężczyzna wprowadza się do rezydencji wraz ze swoją narzeczoną Kim (Katie Holmes) i 8-letnią córką z poprzedniego małżeństwa, Sally (Bailee Madison). Poprzedni właściciel nieruchomości, artysta malarz Emerson Blackwood (Garry McDonald), zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Jeden z robotników, Harris (Jack Thompson), ostrzega nowych mieszkańców, by nie zapuszczali się do piwnicy. Mimo zakazu, Sally zakrada się do mrocznych podziemi domu, gdzie natrafia na stary kominek, z którego dobiegają głosy tajemniczych istot. Przerażona Sally próbuje ostrzec swoich opiekunów, jednak ci biorą jej słowa za wymysł bujnej fantazji. Dziewczynka nieświadomie uwalnia okrutne stworzenia, które wkrótce zaczynają atakować nowych mieszkańców posiadłości. Pełnometrażowy debiut reżyserski autora komiksów, Troya Nixeya, jest remakiem horroru Johna Newlanda z 1973 roku. Współscenarzysta obrazu, Guillermo del Toro, to twórca m.in. nominowanego do Oscara i Złotej Palmy "Labiryntu Fauna" oraz "Kręgosłupa diabła".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)