Nic śmiesznego

Nic śmiesznego

7.4/10
KOMEDIODRAMAT Polska 1995   od 16 lat
Występują:Cezary Pazura, Ewa Błaszczyk, Maciej Kozłowski, Marek Kondrat
Reżyseria:Marek Koterski
W skrócie:Miauczyński w groteskowym pośmiertnym monologu wspomina pechowe życie. Czwarta odsłona losów sfrustrowanego inteligenta.
Ironiczne rozważania o losach polskiego inteligenta w wieku średnim na przykładzie niespełnionego reżysera filmowego. Jeden z rozdziałów autobiografii Marka Koterskiego?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pełna absurdu historia czterdziestoletniego pechowca. Zmarły reżyser Adam Miauczyński (Cezary Pazura), którego ciało jest przygotowywane do pogrzebu, rozpoczyna pośmiertny monolog wewnętrzny. Wraca pamięcią do wydarzeń ze swojego życia. Wspomina dziwaczne pomysły swoich rodziców i marzenia, aby zostać sławnym i uwielbianym przez kobiety filmowcem. Jako niespełniony artysta, cierpi z powodu ciągłych niepowodzeń zawodowych i osobistych. Jego marzenia o wielkiej karierze wydają się nieosiągalne, bowiem wielokrotnie wyrzucano go z planu filmowego za nieudolność. Na domiar złego od dwudziestu lat mieszka w znienawidzonej Łodzi, a jego małżeństwo z Beatą (Ewa Błaszczyk) właśnie się rozpadło. Po rozwodzie jednak nadal mieszka z byłą żoną. Miauczyński wciąż marzy o wielkiej miłości, lecz związek z każdą napotkaną kobietą okazuje się dla niego kolejnym rozczarowaniem. Pewnego dnia - chcąc zapomnieć o wszystkich smutkach - Adam upija się. Kompletnie zamroczony wraca do domu, gdzie była żona i córka dla zabawy krępują go, a następnie pozorują obcięcie mu głowy tasakiem. Efekt lekkomyślnej zabawy okazuje się tragiczny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)