Nauczycielka angielskiego

Nauczycielka angielskiego

5.5/10 5.8/10

(The English Teacher)

KOMEDIODRAMAT USA 2013   od 16 lat
Występują:Julianne Moore, Michael Angarano, Greg Kinnear, Lily Collins
Reżyseria:Craig Zisk
W skrócie:Nauczycielka Linda spotyka dawnego ucznia. Chłopak porzucił marzenia o byciu dramatopisarzem. Linda chce pomóc mu uwierzyć w swój talent.
Julianne Moore jako dozgonnie oddana literaturze nauczycielka, która postanawia wystawić w szkole ambitną sztukę swego byłego ucznia i w ten sposób uchronić chłopaka przed narzuconą przez ojca szkołą prawniczą.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niewielka miejscowość w Pensylwanii. Czterdziestoletnia Linda Sinclair (Julianne Moore) uczy angielskiego w lokalnej szkole średniej. Kobieta, wielka miłośniczka kotów i literatury, wciąż pozostaje samotna. Kiedy do miasteczka wraca dwudziestoletni Jason Sherwood (Michael Angarano), jej były uczeń i początkujący dramaturg, życie kobiety zmienia się. Chłopak wyjechał do Nowego Jorku, aby spróbować swoich sił jako dramatopisarz. Obecnie jest załamany i wątpi w swój talent. Jason ma także problemy z apodyktycznym ojcem Tomem (Greg Kinnear), który chce, by jego syn porzucił sztukę i został prawnikiem. Chcąc pomóc byłemu uczniowi, Linda postanawia zorganizować szkolne przedstawienie na podstawie sztuki jego autorstwa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)