Natura w Jedynce: Wyspy czasów Odyseusza. Odyseja wysp: Królestwo Słońca (3-ost.)

(Islands in Time. A Wildlife Odyssey: Ruled by the Sun)

FILM DOKUMENTALNY Niemcy 2017   od 7 lat
Reżyseria:Matt Hamilton, Paul Reddish
W skrócie:Każda żyjąca istota potrzebuje energii słonecznej. Tak samo jest na wyspach między Australią a Azją. Słońce ma wielką moc, to ono nadaje rytm dnia. Gibony głośnym śpiewem witają pojawienie się słońca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wyspy Azji Południowo-Wschodniej uważane są za jedne z najciekawszych miejsc na świecie ze względu na bogaty ekosystem. Tu ptaki wykluwają się na zboczach aktywnych wulkanów, a kangury wspinają na drzewa. Krajobraz na przestrzeni milionów lat ukształtowały wulkany.

Każda żyjąca istota potrzebuje energii słonecznej. Tak samo jest na wyspach między Australią a Azją. Słońce ma wielką moc, to ono bowiem nadaje stały cykl dnia. Gibony zaznaczają swoje miejsce na czubkach drzew, odśpiewując specjalne melodie. To zapowiedź pojawienia się największej siły, rządzącej w prastarym lesie deszczowym. Wyspy ciągną się wzdłuż równika, dlatego Słońce wstaje tu o tej samej porze każdego dnia. Dzięki niemu rośliny wzrastają. Orangutan sumatrzański spędza 9 lat przy matce. To najdłuższy u naczelnych, nie licząc człowieka, okres dzieciństwa. Nowo narodzone osobniki ciągle siedzą w koronach drzew, ucząc się bezpiecznej nawigacji. W czasie wspólnych lat matka pokazuje młodym, jak przetrwać w promieniach słonecznych.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także