Natura w Jedynce: Dziki Zachód: W sercu pustyni

(Wild West: Desert Heartlands)

FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2016   od 7 lat
Reżyseria:Patrick Morris
W skrócie:Pustynię Nevada porastają kaktusy. Tereny te rozciągają się na przestrzeni tysiąca kilometrów, łącząc dwa wielkie łańcuchy: Sierra Nevada i Góry Skaliste. Spotkać tam można jedynie kojoty i mustangi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o legendarnej krainie znanej z westernów. Dokumentaliści przedstawiają niezwykłe krajobrazy, w których królują wypalone słońcem pustynie, czerwone skały kanionów i skaliste wąwozy. Znaleźć tu jednak można także ogromne pokryte śniegiem góry.

Na dalekim zachodzie Ameryki Północnej znajduje się pustynia Nevada, którą porastają jedynie gigantyczne kaktusy. Tereny te rozciągają się na przestrzeni tysiąca kilometrów, łącząc dwa wielkie łańcuchy górskie: Sierra Nevada i Góry Skaliste. W tym spalonym słońcem miejscu spotkać można jedynie kojoty i mustangi. Dzikich koni żyje tam około 50 tysięcy. Są to potomkowie zwierząt, którym udało się uciec człowiekowi. Do Arizony i Kalifornii przed dekadami licznych poszukiwaczy fortuny zwabiła gorączka złota. Dziś co roku latem odbywa się tam ultramaraton Badwater, najbardziej wyczerpujący bieg na świecie. Uczestnicy pokonują 217 kilometrów z Doliny Śmierci do gór Sierra Nevada w temperaturze sięgającej nawet 55 stopni C. Trasa maratonu przypomina szlak pierwszych osadników i poszukiwaczy złota z połowy XIX wieku.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także