Natura w Jedynce: Cudowny świat przyrody 11: Skoczek ninja. Żaba czarnoskóra. Malezja (5/13)

Natura w Jedynce: Cudowny świat przyrody 11: Skoczek ninja. Żaba czarnoskóra. Malezja (5/13)

(Nature Wonder Land 11: Foot-flagging Ninja Hopper - Black-spotted Rock Frog, Malaysia)

serial przyrodniczy Japonia 2017   od 7 lat
Reżyseria:Mikio Kuroda
W skrócie:Las deszczowy na Borneo jest rajem dla płazów, które bada uniwersytecka ekipa naukowców. Żaba czarnoskóra ma zaledwie 5 cm długości. W obliczu zagrożenia wydziela lepki śluz, który może skleić dłoń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o niezwykłych zjawiskach w świecie zwierząt. Twórcy serii przedstawiają fascynujące historie, które są dokładnie analizowane i wyjaśniane przez znawców tematu.

W tym odcinku

Widzowie poznają bliżej żabę czarnoskórą - niepozornego płaza o wielkich oczach, posiadającego niesamowite umiejętności. Należą do nich nietypowy taniec godowy polegający na wyprostowaniu kończyn czy poruszanie się po powierzchni wody i nietonięciu. Przedstawiony zostanie również las deszczowy w Borneo, będący rajem dla żab, które od 40 lat bada uniwersytecka ekipa naukowców. Żaba czarnoskóra ma zaledwie pięć centymetrów długości. Sprowokowana, w obliczu zagrożenia wydziela lepki śluz, który może skleić dłoń, w taki sposób, że trudną ją otworzyć. Płaz ten wykorzystuje tę umiejętność, aby unieruchamiać drapieżniki takie jak węże. Zielona nogolotka czarnostopa niemalże potrafi latać. Wzbija się w powietrze z rozchylonymi palcami połączonymi błoną, po czym chwyta najbliższą gałąź nogą. Lasy Borneo pełne są niesamowitych gatunków płazów i różnorodnych form życia, jednak szczególna uwaga w dokumencie poświęcona jest tak zwanej żabie ninja.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także