Natura w Jedynce: Cudowny świat przyrody 11: Nie tylko puch i pióra. Puszczyk mszarny. Kanada (4/13)
(Nature Wonder Land 11: Not all Fluff and Feathers - Great Gray Owl, Canada)
serial przyrodniczy Japonia 2017
| Reżyseria: | Mikio Kuroda |
|---|---|
| W skrócie: | Puszczyk mszarny wyróżnia się głową, która zajmuje ponad jedną trzecią jego ciała. Lecąc nad pokrytą śniegiem łąką, drapieżnik ten obserwuje potencjalną ofiarę, po czym nagle rzuca się do ataku. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Opowieść o niezwykłych zjawiskach w świecie zwierząt. Twórcy serii przedstawiają fascynujące historie, które są dokładnie analizowane i wyjaśniane przez znawców tematu.
W tym odcinku
Puszczyk mszarny ma ciało pokryte puszystymi piórami, które nadają mu pocieszny wygląd. Jednak spośród innych sów wyróżnia się przede wszystkim ogromną twarzą. Jego głowa zajmuje ponad jedną trzecią ciała. Płaska część twarzowa odgrywa istotną funkcję podczas polowania. Lecąc nad pokrytą śniegiem łąką, puszczyk obserwuje potencjalną ofiarę, po czym nagle rzuca się do ataku. Zapada się w śniegu i łapie gryzonia. Potrafi zlokalizować go ze stuprocentową dokładnością.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Mikio Kuroda
reżyseria
Zobacz także
- Natura w Jedynce: Podróż przez życie: Początki (1/3) - film dokumentalny - piątek, 9 stycznia 12:55
- Natura w Jedynce: Podróż przez życie: Dorastanie (2/3) - film dokumentalny - wtorek, 13 stycznia 13:00
- Natura w Jedynce: Podróż przez życie: Dziedzictwo (3-ost.) - film dokumentalny - środa, 14 stycznia 12:55
- Natura w Jedynce: Camargue: Sól i morze (1/2) - film dokumentalny - czwartek, 15 stycznia 12:55
- Natura w Jedynce: Camargue: Kraina słodkiej wody (2-ost.) - film dokumentalny - piątek, 16 stycznia 12:55
