Nasza młodsza siostra

7.2/10

(Umimachi Diary)

DRAMAT OBYCZAJOWY Japonia 2015   od 12 lat
Występują:Masami Nagasawa, Ryô Kase, Haruka Ayase, Kaho
Reżyseria:Hirokazu Koreeda
W skrócie:Siostry Sachi, Yoshino i Chika dowiadują się o śmierci ojca, który przed laty porzucił rodzinę. Pogrzeb ma odbyć się na dalekiej prowincji. Na miejscu kobiety odkrywają, że mają przyrodnią siostrę.
Pięć japońskich Oscarów dla opowieści o trzech prowadzących wspólne życie siostrach, które na pogrzebie od lat niewidzianego ojca spotykają córkę z drugiego małżeństwa: jak się wobec niej zachować?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Siostry Sachi (Haruka Ayase), Yoshino (Masami Nagasawa) i Chika (Kaho) mieszkają razem w nadmorskim miasteczku Kamakura, w domu odziedziczonym po babci. Nie miały kontaktu ze swoim ojcem, od kiedy piętnaście lat temu zostawił on rodzinę, aby rozpocząć nowe życie z inną kobietą. Pewnego dnia siostry otrzymują wiadomość o śmierci swojego rodzica. Postanawiają wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, które mają się odbyć na dalekiej prowincji. Po przyjeździe dowiadują się o istnieniu swojej przyrodniej siostry, Suzu (Suzu Hirose). Bez chwili namysłu proponują nastolatce, by zamieszkała razem z nimi. Ceniony japoński reżyser Hirokazu Koreedy (Dziecięcy świat, Jak ojciec i syn) z wyczuciem i delikatnością opowiada o walce z wyrzutami sumienia, rodzinnej traumie i skrywanych długo sekretach. Haruka Ayase (Ichi), Masami Nagasawa (Życzenie), Kaho (Otomen) i Suzu Hirose (Ikari) stworzyły niezwykle interesujące psychologicznie postaci. Produkcję uhonorowano pięcioma nagrodami Japońskiej Akademii Filmowej, m.in. dla najlepszego filmu i reżysera. Obraz zdobył także Nagrodę Publiczności na MFF w San Sebastian, oprócz tego nominowano go do Złotej Palmy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)