Narodzenie

6.9/10 6.8/10

(The Nativity Story)

FILM RELIGIJNY USA 2006   od 12 lat
Występują:Keisha Castle-Hughes, Oscar Isaac, Hiam Abbass, Shaun Toub
Reżyseria:Catherine Hardwicke
W skrócie:Historia Marii, której archanioł Gabriel zwiastuje, że została wybrana przez Boga na matkę Zbawiciela. Przyjmuje to z radością i pokorą.
Wysnuta z Ewangelii opowieść Marii i Józefie, wędrujących do Betlejem, gdzie nastąpiły narodziny Chrystusa: hagiografia plus refleksja.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Nastoletnia Maria z Nazaretu (Keisha Castle-Hughes) zgodnie z wolą rodziców zaręcza się z nieznanym jej wcześniej cieślą Józefem (Oscar Isaac). Wkrótce dziewczynie ukazuje się archanioł Gabriel (Alexander Siddig), który zwiastuje jej, że została wybrana przez Boga na matkę Zbawiciela. Informuje ją, że jej kuzynka Elżbieta (Shohreh Aghdashloo), również oczekuje potomka. Po pewnym czasie, zgodnie z zarządzeniem króla Heroda (Ciarán Hinds), Maria i Józef, tak jak wszyscy mieszkańcy, muszą wziąć udział w powszechnym spisie ludności. W tym celu wybierają się w długą, męczącą i niebezpieczną podróż do Betlejem. Tymczasem Maria jest już w dziewiątym miesiącu ciąży. Gdy docierają na miejsce, zaczyna rodzić. Okazuje się, że w żadnej gospodzie nie ma dla nich miejsca. Pasterze pozwalają im schronić się w stajni urządzonej w jaskini. Tam przychodzi na świat Jezus. Film kręcono w wiosce Matera we Włoszech, która posłużyła także jako tło dla "Pasji" Mela Gibsona, oraz w Quarzazate w Maroku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)