Największe wynalazki starożytności: Antyczne tajemnice (6)

Największe wynalazki starożytności: Antyczne tajemnice (6)

(Ancient Top 10: Ancient Mysteries)

serial dokumentalny USA 2016   od 12 lat
W skrócie:Przegląd najbardziej niesamowitych osiągnięć technicznych starożytnych cywilizacji. Zostaną zaprezentowane m.in. maszyna licząca, modele latających maszyn oraz budowle z kamiennych bloków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy programu w przystępnej formie prezentują starożytną technologię, ukazując jej zaskakująco zaawansowany poziom oraz niezwykłe rozwiązania wdrożone przez dawnych konstruktorów. Wykorzystują fragmenty seriali "Starożytni inżynierowie" oraz "Wynalazki starożytności", zestawiając z nich ułożone tematycznie listy największych antycznych osiągnięć technicznych. W programie nie zabraknie też nowych materiałów i wypowiedzi ekspertów, którzy przytaczają różne ciekawostki i wyjaśniają, dlaczego dana konstrukcja czy przedmiot znalazł się w zestawieniu.

W tym odcinku

Do dziś wiele zagadek starożytnego świata pozostaje nierozwiązanych, co każe nam kwestionować naszą wiedzę o tych niezwykłych cywilizacjach. W tym odcinku autorzy serii zastanawiają nad tajemnicą antycznych osiągnięć technicznych, które nawet dla współczesnych inżynierów i naukowców byłyby wyzwaniem. Zobaczymy m.in. antyczny komputer, modele maszyn latających czy ważące setki ton bloki skalne, które transportowano przed tysiącami lat. Dotąd nie wyjaśniono, jak starożytnym udało się dokonać takich osiągnięć. W programie zastanawiamy się, która z tych antycznych zagadek mówi nam najwięcej o tych dawnych cywilizacjach.

Zobacz także