Największe kłamstwa świata: Autopsja obcego (1)

Największe kłamstwa świata: Autopsja obcego (1)

(History's Greatest Hoaxes: The Alien Autopsy Film)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 12 lat
W skrócie:Wielu ludzi spragnionych informacji o UFO uwierzyło w autentyczność filmu nieznanego producenta, który przedstawiał rzekomą sekcję zwłok istoty pozaziemskiej. Eksperci sprawdzą, jak do tego doszło.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pasjonujące zestawienie najsłynniejszych mistyfikacji XX wieku. Przekonamy się, jak spragniona sensacji jest opinia publiczna i jak łatwo w związku z tym rozpowszechnić sfałszowaną historię. Czasem opowieść, która miała być nieszkodliwym żartem, pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje. Twórcy serii ukazują wielkie mistyfikacje z perspektywy osób, które dały im początek, oraz ludzi, którym udało się je obalić. Przekonamy się, czy prawda jest ciekawsza od kłamstwa.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku dowiemy się, jak zyskał popularność wątpliwego pochodzenia film, który miał ukazywać sekcję zwłok obcego. Nagranie szybko podchwycili pasjonaci UFO, traktując go jako dowód na swoje teorie. Dokumentaliści analizują, jak to się stało, że tak niewiele osób kwestionowało wiarygodność filmu. Przypominają również historię tzw. incydentu w Roswell - historii, która leżała u źródeł nagrania z rzekomej autopsji kosmity.