Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Sześciu zawsze sobie radę da

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Sześciu zawsze sobie radę da

6.2/10

(Grimm's Finest Fairytales: Sechse kommen durch die ganze Welt)

BAŚŃ FILMOWA Niemcy 2014   od 7 lat
Występują:Rafael Gareisen, Laura Maria Heid, Sebastian Bezzel, Tonio Arango
Reżyseria:Uwe Janson
W skrócie:Elle i Jasper (Rafael Gareisen) kochają się, ale ojciec dziewczyny, król Wilbur, nie chce się zgodzić na ich ślub. Jasper zmusza władcę, by przystąpił do pewnego zakładu. Jeśli wygra, poślubi Ellę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W ramach serii widzowie zobaczą najsłynniejsze baśnie niemieckich pisarzy, które doczekały się nowych ekranizacji, m.in. Królewnę Śnieżkę, Rumpelstiltskina czy Roszpunkę.

Elle (Laura Maria Heid) i Jasper (Rafael Gareisen) to para zakochanych, którzy marzą o dalekich podróżach. Jednak ojciec dziewczyny, król Wilbur (Sebastian Bezzel), ma inne plany dotyczące przyszłości swojej córki. Gdy Jasper udaje się do władcy, by poprosić go o rękę Elle, zostaje wtrącony do lochów. Poznaje tam grupę młodych ludzi, którzy także zostali uwięzieni bez wyraźnego powodu: Florę (Alissa Wilms), Lukasa (Anton Rubtsov), Lisę (Nicole Mercedes Müller), Markusa (Maximilian Gehrlinger) i Benjamina (Emil Reinke). Chłopak zaprzyjaźnia się ze swoimi towarzyszami niedoli, a oni pomagają mu w ucieczce. Niezrażony zachowaniem przyszłego teścia Jasper zakrada się do zamku i zmusza króla, by przystąpił do pewnego zakładu. Jeśli go wygra, będzie mógł poślubić Ellę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także