Najdziwniejsze przedmioty: Ciało z bagna, maszyna Abramsa, popiersie Nefretiti (3)
(Strangest Things: Bog Body, Abrams Machine, Bust of Nefertiti)
| W skrócie: | Ciekawostki dotyczące znalezionych w Danii szczątków sprzed 2400 lat. Dokumentaliści zdradzają także sekrety słynnego popiersia Nefretete, eksponatu z berlińskiego muzeum. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| środa, 19 listopada dziś |
21:00 | National Geographic |
| niedziela, 23 listopada za 4 dni |
23:05 | National Geographic |
Opis
W skarbcach muzeów i laboratoriach można znaleźć wiele tajemniczych przedmiotów. Autorzy serii przyglądają się znaleziskom, do których wcześniej nie było dostępu. Sięgnięcie po technologię 3D pozwoli nie tylko zbadać każdy szczegół wyjątkowych obiektów, ale i zrekonstruować zniszczone fragmenty. Wszystko po to, aby odkryć zdumiewające sekrety. Zaprezentowana zostanie prawdziwa kolekcja osobliwości - od artefaktów z grobowców, wojskowe wynalazki, po pozostałości dawnych kultów.
W tym odcinku
Z bagna w Danii wyciągnięto szczątki sprzed 2400 lat. Na doskonale zachowanym ciele widoczny był nawet zarost. Denat miał sznur na szyi. Na początku XX w. lekarz Albert Abrams wynalazł maszynę, która - jak utrzymywał - diagnozowała każdą chorobę. Autorzy zdradzą, czy był geniuszem, czy też dopuścił się oszustwa. W berlińskim muzeum znajduje się słynne popiersie Nefretete. Nowoczesne techniki badawcze ujawniają sekrety tego zabytku.
Zobacz także
- Najdziwniejsze przedmioty: Roanoke, róg akustyczny, broda Sfinksa (4) - serial dokumentalny - środa, 26 listopada 21:00 i 1 późniejsza emisja
