Najdziwniejsze cuda ewolucji: Zwierzęta, które pożerają żywcem (1)

(Strangest Nature: Season 1: Swallowed Alive)

serial dokumentalny RPA 2025   od 12 lat
W skrócie:W afrykańskiej ściółce kryje się żmija gabońska, wyposażona w najdłuższe kły i zdolna do błyskawicznego ataku. W pustynnych rejonach na zdobycz poluje solfuga. W głębinach zaś postrach budzi murena.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 7 marca
za 3 dni
21:00 National Geographic Wild
wtorek, 10 marca
za 6 dni
19:00 National Geographic Wild

Opis

Ewolucja stworzyła nie tylko barwne, ale i niezwykle dziwaczne organizmy. W dokumencie odkrywamy nieznaną stronę natury - świat drapieżników połykających ofiary w całości oraz zwierząt z pustyń i bagien, które opanowały do perfekcji życie pod ziemią. Odwiedzimy również odizolowane wodne ekosystemy, zamieszkane przez istoty przypominające przybyszów z innej planety. Przed nami przegląd zwierząt z najbardziej niezwykłymi adaptacjami w świecie przyrody.

W tym odcinku

Mroczna odsłona natury ujawnia gatunki, które połykają swoje ofiary w całości. W afrykańskiej ściółce kryje się żmija gabońska, wyposażona w najdłuższe kły i zdolna do błyskawicznego ataku. W pustynnych rejonach południa solfuga rozszarpuje zdobycze potężnymi szczękami. Równie niebezpieczne bywają głębiny, gdzie murena, budząc grozę, skrywa w gardle wyjątkowy sekret.