Najdłuższy marsz Billy'ego Lynna

5.7/10 6.3/10

(Billy Lynn's Long Halftime Walk)

DRAMAT OBYCZAJOWY Wielka Brytania/USA/Chiny 2016   od 16 lat
Występują:Joe Alwyn, Kristen Stewart, Chris Tucker, Garrett Hedlund
Reżyseria:Ang Lee
W skrócie:Billy Lynn to młody weteran wojny w Iraku. Brał udział w słynnej bitwie, której przebieg obserwowały kamery stacji Fox News. W USA wojskowy otrzymuje od władz zaproszenie do udziału w serii spotkań.
Ang Lee o wojnie w Iraku na przykładzie młodego weterana, który przeżył ciężką bitwę i zostaje ściągnięty do kraju, by swoim przykładem zmienić sceptyczny stosunek Amerykanów do interwencji w Iraku.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Billy Lynn (Joe Alwyn) to młody weteran wojny w Iraku. Jako żołnierz piechoty brał udział w słynnej bitwie, której przebieg obserwowały kamery stacji Fox News. Powróciwszy do Stanów Zjednoczonych, wojskowy otrzymuje od władz zaproszenie do udziału w serii spotkań, na których opowiedziałby zwykłym obywatelom o swoich doświadczeniach z pola walki. Zebrania mają się odbyć w kilku miastach na terenie całego kraju, a jako zwieńczenie całego projektu zaplanowano występ w programie telewizyjnym, niedługo przed Świętem Dziękczynienia i rozgrywkami amerykańskiej ligi futbolowej. Na podstawie bestsellerowej powieści Bena Fountaina. Za kamerą stanął dwukrotny laureat Oscara, pochodzący z Tajwanu reżyser Ang Lee, a w obsadzie znalazła się m.in. nagrodzona BAFT-ą Kristen Stewart. To również pierwsza produkcja nakręcona z użyciem 120 klatek na sekundę. Zdjęcia powstawały na terenie USA oraz Maroka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)