Najbardziej niebezpieczne więzienia świata (3)

Najbardziej niebezpieczne więzienia świata (3)

(Behind Bars - The World's Most Dangerous Prisons: San Pedro - La Paz, Boliwia)

serial dokumentalny Niemcy 2016   od 16 lat
W skrócie:Wizyta w budzącym grozę zakładzie karnym, którego strażnicy pilnują z zewnątrz, ponieważ w środku obawiają się o życie. W więzieniu San Pedro w Boliwii władzę mają osadzeni - mordercy i mafiosi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wstrząsający obraz życia w najcięższych zakładach karnych na świecie. Zobaczymy miejsca, w których nawet mafijni bossowie zaczynają lękać się o swoje życie. Autorzy programu odwiedzają sześć więzień na czterech kontynentach, prezentując rzeczywistość za murami i zakratowanymi oknami. W niektórych obiektach sztywno egzekwowane są surowe zasady, do których osadzeni muszą się dostosować. W innych panuje anarchia, co sprawia, że miejsce zamienia się w prawdziwe piekło. Twórcy serialu ukazują emocje więźniów, którzy spędzają swoją pierwszą noc w zakładzie karnym, historie matek wychowujących swoje dzieci za kratami, przestępców czekających na wyrok sądu.

W tym odcinku

Wizyta w budzącym grozę zakładzie karnym, którego strażnicy pilnują jedynie z zewnątrz, ponieważ w środku obawiają się o życie. Wewnątrz władzę mają osadzeni - mordercy, niebezpieczni bandyci i mafijni bossowie. W więzieniu San Pedro w boliwijskim La Paz są w stanie przetrwać tylko najtwardsi i najsilniejsi. Poznajemy jednego z tutejszych hersztów, skazanego za cztery morderstwa Victora Hugo Mendozę. Filmowcy rozmawiają też z Hiszpanem Blanco, który ze strachu nie opuszcza celi od czasu, kiedy jego kolega zniknął bez śladu. W San Pedro - wśród zabójców i pedofili - żyją też kobiety i dzieci. Często bowiem żony dołączają do skazanych mężów, zmuszone biedą i w obawie o bezpieczeństwo.