Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły: Syberia (4)

Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły: Syberia (4)

(The Most Dangerous Ways to Schools)

serial dokumentalny Niemcy 2013   od 12 lat
W skrócie:Ojmiakon to miasto na dalekiej północy Rosji. Leży w Jakucji, na biegunie zimna. W styczniu termometry wskazują tu -50 stopni Celsjusza. W takich warunkach droga do szkoły to nie lada wyzwanie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dzieci w odległych zakątkach świata codziennie pokonują niebezpieczne tereny, by dotrzeć do szkoły. W tych odizolowanych od cywilizacji miejscach krajobraz zapiera dech w piersiach, a przyroda zachwyca. Dzieci wędrują mroźnymi bezdrożami Syberii, gdzie zimą temperatura spada do -75 stopni Celsjusza. Wędrują po sawannie Tanzanii, licząc, że unikną spotkania z groźnym drapieżnikiem. Wspinają się na szczyty w chińskiej prowincji Syczuan. Płyną łódkami po jeziorze Titicaca w Peru i kroczą po krach lodowych, aby przejść przez rzekę w Tybecie. Wszystko po to, aby dzięki edukacji zyskać szansę na lepszą przyszłość. Mali uczniowie dzielnie stawiają czoło codziennym trudnościom.

W tym odcinku

Ojmiakon to miasto na dalekiej północy Rosji. Leży w Jakucji, na biegunie zimna. W styczniu termometry wskazują tu -50 stopni Celsjusza. W takich ekstremalnych warunkach droga do szkoły to nie lada wyzwanie. Dzieci muszą żwawo maszerować, aby nie zamarznąć. Nie ma mowy o ślizganiu się po lodzie czy bitwie na śnieżki. Szkolny autobus nie zawsze przyjeżdża, bo czasami pojazd odmawia posłuszeństwa w ekstremalnie mroźne dni. W każdą niedzielę mały Sasza wyrusza w drogę do szkoły, w której spędzi cały tydzień.

Zobacz także