Nagie miasto: Kwiat pustyni, Dubaj (1)

(Strip the City: Desert City - Dubai)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2012   od 12 lat
Reżyseria:Gwyn Williams
W skrócie:Zastosowanie nowatorskiej grafiki komputerowej sprawi, że dowiemy się, jak na piaskach pustyni powstało jedno z największych miast świata.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serialu odsłaniają geologiczne, architektoniczne i technologiczne fundamenty największych miast świata. Dzięki nowatorskim technikom animacji komputerowej "zdejmą" z ulic asfalt, "wysuszą" rzeki i oceany, zajrzą w tajemnicze wnętrza Londynu, Rzymu, Dubaju, Toronto, Sydney i San Francisco. Inżynierowie i geolodzy wyjaśniają, jak to możliwe, że drapacze chmur w Dubaju stoją na piasku oraz co sprawia, że konstrukcje w San Francisco są odporne na trzęsienia ziemi. W poszczególnych odcinkach wystąpią ludzie, którzy odpowiadają za sprawne działanie metropolii.

W tym odcinku

Twórcy program próbują zrozumieć, jakim sposobem Dubaj rozkwitł w tak nieprzyjaznym miejscu. Odkrywają przy tym cuda inżynierii oraz siły przyrody, które na to pozwoliły. Za pomocą animacji komputerowej obnażają sekrety architektury tamtejszych wieżowców i zaglądają pod piaski rozciągającej się wokół pustyni, aby poznać jej historię. Miejscowi inżynierzy i geologowie zdradzają, co zabezpiecza budynki w Dubaju przed skutkami burz piaskowych, a zarazem chroni ich mieszkańców przed palącym upałem. Ogromny wpływ na przeszłość oraz przyszłość miasta mają nadmorskie pola naftowe, a także wydmy pobliskiej pustyni.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także