Na ratunek 112: Matka odmawia transfuzji krwi (412)

Na ratunek 112: Matka odmawia transfuzji krwi (412)

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Siedemnastoletnia rowerzystka zostaje potrącona przez samochód. Kierowca auta nie wie, jak się zachować. Chłopak poszkodowanej dzwoni pod 112. Lekarze oświadczają, że niezbędna jest transfuzja krwi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie.

W tym odcinku

Pani Barbara zapomina o 17. urodzinach swojej córki Natalii. Również chłopak dziewczyny, Julian, nie ma dla ukochanej czasu w tym najważniejszym dla niej dniu w roku. Zdenerwowana Natalia przerywa rozmowę z ukochanym i odjeżdża na rowerze. Chwilę później Julian słyszy odgłosy ostrego hamowania i pisk opon. Znajduje na ulicy nieprzytomną Natalię. Kierowca samochodu, który potrącił dziewczynę, nie wie, jak się zachować. Julian dzwoni pod 112, a następnie informuje Barbarę o wypadku córki. Matka dowiaduje się od lekarza, że niezbędna jest transfuzja krwi, bo Natalia jest poważnie ranna. Barbara, zwolenniczka medycyny alternatywnej, nie zgadza się na ten zabieg. Jest on jednak konieczny - jeśli nie zostanie wykonany, Natalia umrze.