Na lodowym szlaku (6)

Na lodowym szlaku (6)

(Ice Road Truckers: Danger at 55 Below)

reality show Kanada/USA 2010   od 12 lat
W skrócie:Kierowcy muszą nauczyć się sztuki przetrwania w ekstremalnie niskich temperaturach. Alex decyduje się podwieźć autostopowicza. Ray pokonuje przełęcz Atigun już po raz trzeci w tym sezonie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona zmagań kierowców ciężarówek, którzy każdej zimy pokonują setki kilometrów po niebezpiecznych arktycznych trasach Ameryki Północnej. Czwarta seria programu ukazuje wyzwania, jakim muszą sprostać pracownicy firm przewozowych operujących na drodze Dalton na Alasce. Podróże tą trasą możliwe są wyłącznie zimą, kiedy grunt skuty jest lodem. Zobaczymy kierowców zmierzających m.in. do miast Bettles i Nuiqsut. Jedyna droga, jaką można do nich dojechać, prowadzi po powierzchni zamarzniętych rzek i bagien. W tym sezonie do bohaterów programu dołączają 27-letni Greg Boadwine i 44-letni Ray Veilleux.

Warunki jazdy stają się ekstremalne, kiedy temperatura na Alasce spada do 55 stopni poniżej zera. Jack, który jedzie z nadmiernym obciążeniem, w ostatniej chwili unika zderzenia czołowego. Hugh musi się nasłuchać od amerykańskiego kierowcy, który uważa, że Rowland powinien wrócić na kanadyjskie drogi. Alex ryzykuje i zabiera autostopowicza. Ray po raz trzeci w tym roku próbuje pokonać zdradziecką przełęcz Atigun. Lisa stara się powrócić na trasę po tym, jak została przyłapana podczas pomiaru wagi.