Na lodowym szlaku (5)

Na lodowym szlaku (5)

(Ice Road Truckers: Trapped on Thin Ice)

reality show Kanada/USA 2010   od 12 lat
W skrócie:Lisa zastanawia się, czy jej umiejętności są na tyle duże, by podołać zadaniu. Ray nierozważnie traci z oczu drogę, schylając się w trakcie jazdy po rzecz leżącą na desce rozdzielczej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona zmagań kierowców ciężarówek, którzy każdej zimy pokonują setki kilometrów po niebezpiecznych arktycznych trasach Ameryki Północnej. Czwarta seria programu ukazuje wyzwania, jakim muszą sprostać pracownicy firm przewozowych operujących na drodze Dalton na Alasce. Podróże tą trasą możliwe są wyłącznie zimą, kiedy grunt skuty jest lodem. Zobaczymy kierowców zmierzających m.in. do miast Bettles i Nuiqsut. Jedyna droga, jaką można do nich dojechać, prowadzi po powierzchni zamarzniętych rzek i bagien. W tym sezonie do bohaterów programu dołączają 27-letni Greg Boadwine i 44-letni Ray Veilleux.

Jack wyrusza z awaryjną dostawą paliwa do Nuiqsut. Jedzie po zamarzniętej rzece, jednak burza zatrzymuje go na cienkim lodzie. Lisa ma szansę się wykazać, kiedy otrzymuje swój pierwszy duży ładunek. Zmagając się z tym zleceniem, kobieta zaczyna jednak wątpić w swoje umiejętności. Ray w ramach przysługi dla swojego szefa bierze nocny kurs. Prowadząc, popełnia jednak fatalny błąd. Alex wyprowadza z równowagi Hugh, który chce wyrównać z nim rachunki.