Na kłopoty... Bednarski: Nasz człowiek (7-ost.)

Na kłopoty... Bednarski: Nasz człowiek (7-ost.)

6.8/10
serial kryminalny Polska 1986   od 12 lat
Występują:Krystyna Feldman, Stefan Friedmann, Wiktor Sadecki, Henryk Talar
Reżyseria:Paweł Pitera
W skrócie:Bednarski prosi kpt. Mokrowieckiego o paszport dla przyjaciela, Żyda. Kapitan zgadza się pod warunkiem, że detektyw będzie pracował dla niego. Ma podsunąć Niemcom fałszywy mikrofilm.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 30. ubiegłego wieku, Wolne Miasto Gdańsk. Prywatny detektyw Bednarski (Stefan Friedmann) rozwiązuje różne zagadki kryminalne. Angażuje się również w akcje polskiego wywiadu. Choć kompetentny, jest niezwykle sympatyczny i ma duże poczucie humoru. Podziwiany przez kobiety, często nawiązuje romanse. W pierwszym odcinku Bednarski bada sprawę śmierci polskiego dyplomaty, Janickiego. Wpada na trop przemytników narkotyków.

W tym odcinku

W ostatnich dniach sierpnia 1939 roku Bednarski przedostaje się do Gdańska. Tu zwraca się z prośbą do kapitana Mokrowieckiego o paszport dla przyjaciela, który jest Żydem. Kapitan zgadza się, ale pod warunkiem, że detektyw będzie pracował dla niego. Wkrótce Bednarski zostaje aresztowany przez Niemców. Podczas przesłuchania, ciężko pobity, przekazuje im mikrofilm z Westerplatte. Następnie gestapo wyrzuca go na ulicę. Druga część zadania jest znacznie trudniejsza - Bednarski ma podsunąć Niemcom następny mikrofilm, tym razem fałszywy. Niebawem detektyw dowiaduje się, że autentyczność mikrofilmu sprawdza Polak, Bruno Piwiński. Bednarski próbuje go przekonać do przerwania współpracy z Niemcami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)