Mściciel

7.6/10 7.5/10

(High Plains Drifter)

WESTERN USA 1973   od 16 lat
Występują:Clint Eastwood, Verna Bloom, Marianna Hill, Mitch Ryan
Reżyseria:Clint Eastwood
W skrócie:Clint Eastwood staje po obu stronach kamery. Wciela się w rolę rewolwerowca, która dzięki filmom Sergia Leone uczyniła go gwiazdą.
Reżyser i wykonawca roli tytułowej Clint Eastwood składa hołd swemu mistrzowi Sergio Leone: szeryf z zaświatów broni miasteczka przed oprychami. Bardzo brutalne.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 25 stycznia
za 3 dni
22:25 Metro TV (z napisami)

Opis

Dziki Zachód. W miasteczku Lago zjawia się tajemniczy jeździec (Clint Eastwood). Nieufni mieszkańcy pilnie mu się przyglądają, a niektórzy z nich usiłują go nawet sprowokować. Wkrótce wychodzi na jaw, że ludzie mieszkający w Lago obawiają się trzech przestępców: Staceya Bridgesa (Geoffrey Lewis), Billa Bordersa (Scott Walker) i Cole'a Carlina (Anthony James), którzy niedługo mają zostać zwolnieni z aresztu. Szeryf Sam Shaw (Walter Barnes) prosi więc nieznajomego o pomoc w zorganizowaniu obrony przed bandytami. Mężczyźnie zostają przyznane szerokie uprawnienia i już wkrótce w wyniku jego działań poniżani mieszkańcy miasta otrzymują pomoc, a wywyższający się nad innych zostają upokorzeni. Ponadto przybysz zarządza ćwiczenia obronne i przemalowanie miasteczka na czerwono, które odtąd ma się nazywać Hell (Piekło). Gdy nieznajomy wyjeżdża, pojawiają się trzej przestępcy, którzy podpalają miasto. Wówczas tajemniczy przybysz powraca. Film charakteryzuje nieśpieszna, choć trzymająca w napięciu akcja, oszczędne dialogi i groza przeplatająca się z groteską. Główną rolę gra reżyser, Clint Eastwood, laureat dwóch Oscarów za obraz "Za wszelką cenę" i dwóch statuetek za film "Bez przebaczenia".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także